EventyPrednášky

Zdravotná politika na Slovensku – výzvy a návrhy riešení

Prednáška zo zákulisia zdravotníckej politiky od človeka, ktorý sa už dlhé roky zúčastňuje priamo jej rozhodovania a je naozaj odborníkom vo svojom obore.
Aký je vývoj strednej dĺžky života na Slovensku a v porovnaní s inými krajinami? Aká je liečiteľná úmrtnosť na SR a v iných krajinách EU? Naozaj počet lekárov a výdavky na zdravotnú starostlivosť sú priamo úmerné jej kvalite? Aké sú hybné sily v zdravotníctve a determinanty zdravia jednotlivca? Ako sú financované zdravotné systémy a používané platobné mechanizmy v iných krajinách? Čo s nekonečným zadĺžením nemocníc? Ako a prečo regulovať? Tomáš Szalay veľmi rád odpovie a prediskutuje 🙂

MUDr. Tomáš Szalay je zakladajúcim partnerom a senior analytikom Health Policy Institute. V rokoch 1996 až 2002 bol redaktorom a moderátorom TV Markíza a v období 2002 – 2004 bol členom reformného tímu Rudolfa Zajaca na ministerstve zdravotníctva. V súčasnosti ďalej pracuje ako poradca ministra zdravotníctva Tomáša Druckera. Zaoberá sa zdravotnou politikou, dostupnosťou zdravotnej starostlivosti a zdravotníckou legislatívou.

Záznam z prednášky si môžete pozrieť tu:

https://www.facebook.com/slovaksfl/videos/824135451068440/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.