Eventy

Decentralized Liberty

Vzostup zdieľanej ekonomiky s reputačným systémom, kryptomien a digitálnych kontraktov vytvára prostredie, kde je centrálna vláda ako ju poznáme, postupne nepotrebná. V tejto dobe môžete zdieľať viac informácií s náhodnými ľuďmi z iných častí sveta, než zdieľate so svojimi susedmi.

Hlavnou témou Decentralized Liberty (Hackers session) je decentralizácia ako najnovší trend nielen v ekonomike, ale aj v systéme spoločnosti. Nedávny pokrok v oblasti technológií, najmä pri zlepšovaní kryptografických technológií, umožňuje bezprecedentnú revolúciu vo všetkých druhoch oblastí od peňazí a bankovníctva až k správe vecí verejných. Decentralized Liberty (Hackers session) združuje odborníkov z rôznych odborov, ktorí sú hlavnými zástupcami tejto nadchádzajúcej revolúcie.

Príďte sa pozrieť na prvý ročník Decentralized Liberty (Hackers session), ktorý nadväzuje na Hackers Congress Paralelní Polis (hcpp.cz) a využijte možnosť porozprávať sa a networkovať s mnohými technologickými nadšencami, podnikateľmi v oblasti technológií, aktivistami, kryptoanarchistami a oslávte s nami novú éru digitálnej slobody a decentralizácie!

Prednášajúci:
* Ztohoven (CZ)
* Juraj Bednar (SK) DECENTRALIZACIA A ANTIFRAGILITA
V tejto prednáške sa pozrieme na štruktúrne vlastnosti decentralizácie z Talebovského pohľadu. Prečo zdanlivé výhody centralizácie nekompenzujú riziko krachu? Prečo by sme mali usilovať o decentralizáciu vo vláde? Prečo sú monokultúry nebezpečné?
* Pavol Luptak (SK) AKO ŠTÁTY TLAČIA NA ZVÝŠENIE BEZPEČNOSTI KRYPTOMARKETOV?
Útoky polície a štátnych agentúr predstavovali hlavnú príčinu, prečo všetky kryptomarkety výrazne posilnili svoju bezpečnosť, ak chceli prežiť a udržať si svoj biznis v chode. Nová generácia kryptomarketov používa viackrokové zabezpečenie s cieľom znemožnosť štátnym agentúram zabaviť vklady používateľov na kryptomarketoch, integrovanú podporu PGP priamo na webmail klientovi, okrem podpory anonymizačnej siete TOR, je výrazná podpora aj I2P. Tieto riešenia sú plne decentralizované, kedy je nemožné ich zhodiť zo strany štátu. Najväčšie kryptomarkety zaviedli anonymné, nevystopovateľné kryptomeny (ako Monero)znemožňujúce akékoľvek odhalenie reálnej transakčnej histórie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.