Členovia

Marek Nehéz

Národný koordinátor pre Slovensko
mnehez@studentsforliberty.org

Marek vyštudoval politológiu na Univerzite Komenského v Bratislave. K ideám slobody sa dostal vďaka prácam Johna Locke-a slovenskému think-tanku INESS. Postupom času chcel prispieť k šíreniu myšlienok slobody a prirodzene ho to viedlo k Slovak Students For Liberty, kde sa stal lokálnym koordinátorom v roku 2019. V roku 2021 sa stal Národným koordinátorom pre Slovensko. V súčasnosti pracuje v súkromnom sektore, no naďalej sa venuje organizácii podujatí a sociálnym médiam v Slovak SFL.

Markus Formel

Lokálny koordinátor
mformel@studentsforliberty.org

Markus je predsedom občianskeho združenia Slovak Students For Liberty. Končí bakalárske štúdium na BISLA so zameraním sa na medzinárodné vzťahy. Vo voľnom čase rád navštevuje umelecké výstavy a rád sleduje európsku kinematografiu. Knha, ktorá ho najviac ovplyvnila bola Cesta do nevoľníctva od Friedricha A. von Hayeka a Liberalizmus od Ludwiga von Misesa.

Richard Ján Mojš

Lokálny koordinátor
rmojs@studentsforliberty.org

Richard študoval financie a právo na Masarykovej Univerzite v Brne a aktuálne pôsobí v Prahe. Vo roku 2021 sa stretol počas Akadémie Klasickej Ekonómie s členmi SFL, a stal sa lokálnym koordinátorom. Medzi jeho hlavné záujmy patria diskusie o filozofii, šach a pečenie chleba. Knihy, čo ho priviedli ku libertarianizmu sú Bratia Karamazovci, Osudy dobrého vojáka Švejka a Cesta do nevoľníctva.

Matej Pavlík

Lokálny koordinátor
mpavlik@studentsforliberty.org

Matej študuje manažment a podnikanie. Rád cestuje, spoznáva nových ľudí, lyžuje, chodí na konferencie a rôzne iné akcie. Z tém slobody sa najviac venuje otázkam ľudských práv, geopolitike a kryptomenám.

Marek Laudis

Lokálny koordinátor
mlaudis@studentsforliberty.org

Marek je externým študentom psychológie, pracuje ako biznis analytik. Vo voľnom čase sa venuje bojovým umeniam, bushcraftu a ekonómii. Zaujíma sa o ekonomickú slobodu a osobnú slobodu ako celok, no najviac ho zaujíma otázka medziľudských vzťahov a šťastia v slobodných spoločnostiach a vplyv slobody na rôzne druhy závislostí. Jeho obľúbenými autormi sú Ludwig von Mises a Murray Rothbard.

Oliver Vorek

Lokálny koordinátor
ovorek@studentsforliberty.org

Oliver je študentom bilingválneho gymnázia. Ku slobode sa dostal vďaka dielam Miltona Friedmana a diskusiám s koordinátormi Slovak SFL, ktoré ho postupne dohnali až do členstva v SFL. Vo voľnom čase rád nasáva knihy všetkých žánrov a občas píše vlastné. Z aspektov slobody sa zaujíma primárne o ekonomickú a politickú históriu.


Sledujte nás!

Našu aktivitu môžete sledovať aj na sociálnych sietiach!